کاردیت زاویه پرنده انعکاس

کاردیت: زاویه پرنده انعکاس

«کلاه قرمزی» امسال، در حقیقت «کلاه قرمزی» پارسال بود! تأخیری که به علت اختلاف تهیه کننده با شرکت صداوسیما یک سال طول کشید. ایرج طهماسب و حمید جبلی، پدران معنوی

بیات ولی دلچسب!

بیات ولی دلچسب!

عبارات مهم : زندگی

«کلاه قرمزی» امسال، در حقیقت «کلاه قرمزی» پارسال بود! تأخیری که به علت اختلاف تهیه کننده با شرکت صداوسیما یک سال طول کشید. ایرج طهماسب و حمید جبلی، پدران معنوی این مجموعه جهت بار چندم توانستند از پس یک مجموعه به یادماندنی دیگر هم بربیایند و خاطره خوشی را جهت بینندگان بسازند. توصیه جالب در این مجموعه، طیف سنی مخاطبانش است که همزمان با گذر سال ها، آن ها هم با «کلاه قرمزی» و «پسرخاله» که طبیعتاً در دهه سوم زندگی شان هستند (!) رشد می کنند و بزرگ می شوند. شاید این روزها دیگر دیدن یک برنامه عروسکی جهت کودکانی که با رایانه و گوشی بزرگ شده اند جذابیت نداشته باشد ولی حساب «کلاه قرمزی» و دوستانش با دیگران تفاوت می کند. دیدن الاغی که اعصاب ندارد، گوسفندی که شعر انگلیسی می خواند، نوزادی که گنده تر از دهانش حرف می زند، مردی که به مصیبت هایش می خندد و مجری که خیلی مستقیم و گل درشت درس اخلاق و ادب می دهد، زیاد از این که جهت کودکان جالب باشد جهت بزرگ سالانی که حس نوستالژی شان جنبش می شود، دیدنی و لذت بردنی هست. همان طور که موج نقل قول های راست ودروغ از زبان شخصیت هایش، دنیای مجازی را پر کرده است.

هرچند «کلاه قرمزی 97» نمک کمتری از قبل داشت و دکور تکراری و بدون خلاقیتش توی ذوق می زد، ولی در کنار بازیگران اصلی، دیدن عروسک های جدیدی که کم شخصیت پردازی شده و انگار در نقش مسکن زودگذر به قصد جذابیت لحظه ای به برنامه اضافه شده است بودند، باز هم لذت بخش بود. «موشی جان و پیشی جان» موش و گربه ای که مسالمت آمیز با هم زندگی می کردند! «کمک»، اردکی که بی بی از دِه فرستاده بود ولی فامیل دور اصرار داشت که از توی تخمی در آمده که زیر موشی گذاشته است! «داداش گلم»، دوست «آقوی همساده» که موسیقی دان بود ولی جهت جلوگیری از پیش آمدن حواشی، پشت به دوربین ساز می زد! و آقای «خونه بغلی» که یکی از همسایه ها بود و کارش خرید و فروش ضایعات و فکر و ذکرش فقط آهن آلات و شیرآلات بود! شخصیت هایی که با حضور کم ارزش در مجموعه، وقت عرض اندام بیشتری نداشتند ولی هرچه باشد، عید است و «کلاه قرمزی» اش!

بیات ولی دلچسب!

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: زندگی | مجموعه | برنامه | کلاه قرمزی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs